Logo_Web

Stuga Asken - Modern stuga i Virserum

Hus-ID: KAL535
Askliden 11, Hultsfred
6 gäster
3 sovrum
2 badrum
Husdjur inte tillåtna

Läge

I Virserum, mitt i Småland, ligger denna 1974 byggda tvåvånings­vil­la för sex personer. Gångavstånd till butiker, re­stau­ran­ger och bankomat samt badplats.

Inredning
Huset har var­dags­rum med kamin och satellit-TV, bastu och tvättmaskin, tre sovrum, två toaletter, fullt utrustat kök med matsal. Tillgång till roddbåt och cyklar.

Särskild in­for­ma­tio­ner
Bokas veckovis med fri resdag men utan lediga mel­lan­da­gar. Husdjur och rökning ej tillåten. Slutstädning är ob­liga­to­risk och kostar 1250 SEK. Depo­si­tio­nen är 1.500 SEK och åter­be­ta­las efter avresa efter avdrag för el­kost­na­der. 50 km till Astrid Lindgrens Värld i Vimmerby.

Anmärkning: El­kost­na­der­na kan variera och debiteras enligt de dagliga priserna.

Andra faciliteter

6 vuxna
140 m² boyta
Byggt i 1974
1 500 m² tomtyta
Renovert i 2014
Utsikt över landskap
Elvärme
Fläkt

Rum

Badrum : 2
Kök
Matrum
Sovrum : 3
Träd­gårds­rum
Var­dags­rum

Avstånd

1,5 km till stranden
1,4 km till shopping
1,5 km till sjö

Regler

Husdjur inte tillåtna
Laddning av elbil är inte tillåtet
Rökning förbjuden

Inkluderat i priset

  • Av­be­stäl­l­nings­försäkring

  • Rengöring in­klu­de­rad

Destination

Loading...

Feriepartner Sverige

Ferienpartner Sverige
Välkommen till Fe­ri­e­part­ner Sverige, din partner för stugor i Syds­ve­ri­ge. Roligt, fäng­slan­de och orört – det är Sveriges landskap. Stora skogar, kristal­lkla­ra sjöar och charmiga kust­linjer med idylliska skär­gård­ar väntar på dig här. Hos Fe­ri­e­part­ner Sverige erbjuder vi dig ett noggrant utvalt sortiment av stugor i landets vackraste se­meste­r­om­rå­den. Vi känner varje stuga och finns alltid här för att hjälpa dig att få en oförg­löm­lig semester.
Feriepartner Sverige